Socky – spása komunity

Z předchozího příspěvku vyplývá, že mainstreamový přístup (založit si firmu, koupit barák na hypotéku, dát děcka do školky a poslat manželku do práce) by sice mohl fungovat, ale kouzlo venkova nám potom tak trochu propluje mezi prsty. Vy jste věčně ve městě v práci (nebo za klienty), děcka za školkou liskají slivovici, kterou vám šlohly ze špajzu a když se vám rozpadne Fábie, tak jste v prdeli, protože rezervy veškeré žádne. Naštěstí, je tady řešení, přiznejme, trochu extrémní, ale hrací pole, ve kterém se pohybujem, vymezuje pěkně.

Socka style, je jeden ze způsobů ekonomického fungovaní, který nám dnešní sociální stát nabízí. Vyžaduje jistou dávku milenialismu, protože nemůžete téměř nic vlastnit, ale za to poskytuje dost vysokou míru svobody.

https://interaktivni.rozhlas.cz/socialni-davky/

Přátelé, pokud chcete bydlet na vesnici a mít čas na komunitu, vykašlete se na práci. Běžte do nájmu a jste v pohodě!

Auto nepotřebujete, kam byste jezdili, času máte dost všude dojít pěšky. Bydlení vám zaplatí stát. Kapesné… když máte 100% vlastního času, tak si zábavu obstaráte zadarmo ne? Suma sumárum vám jestě 10 tis zbyde, takže můžete začít budovat třeba komunitní saunu nebo koupit za rok jurtu pro lesní školku. Na děti vám zbyde času dost a co budete dělat v důchodu? Holt si musíte našetřit něco z práce na černo a investovat do babiččiny nemovitosti. Na ostatní trápení je tady Fakitol…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..