Místa

Restaurace, Hospody, Kavárny

Restaurace Albert Malek – Rožnov – kvalitní restaurace kam chodíme když se chceme cítit „jako ve městě“. Luxus na talíři v příjemném prostředí, parádní obsluha, precizně připravené jídlo.

Kavárna Tukan Café – Valašské Meziříčí – městská kavárna, místo, kde se rádi zastavíme, pokud máme chvilku ve Valmezu na náměstí. Živé místo díky příjemnému prostředí kde můžete posedět s knihou nebo u stolní hry.

Hospoda na Dušné – Dušná (Růžďka) – Klasická výletní hospoda, guláš, pivo, utopence, brambůrky. Svérázná obsluha, místní štamngasti. Hlavní devizou této hospody je její lokalita – výchozí bod několika pěkných procházek.

Schlattauerova kavárna – Valašské Meziříčí – vyjímečné posezení mezi ručně vyráběnými koberci v budově manufaktury která vyrábí a opravujuje gobelíny pro celý svět. Domácí atmosféra a vstřícná obsluha.

Asijské bistro na Křižné – Valašské Meziříčí – nic vyjímečného, ale zatím jsem neobjevil v okolí lepší bistro s čínskými nudlemi. Navíc tady koupíte sedmičku chilli omáčky Sriracha s kohoutem za 120Kč.

Restaurace Staré Časy – Horní Bečva – na Bečvy jezdíme jenom občas, ale tady nám chutná pokaždé. Česká kuchyně na místní poměry určitě nadprůměrná. Velmi příjemné prostředí včetně krbu a neotřelého děckého koutku.

U Mokroše (Bystřička u přehrady), Přístav (Valašské Meziříčí)

Obchody

Designový obchod ZrníČeškův mlýn (PRO-BIO), Řeznictví Černocký (Vsetín a Jablůnka),

Místní producenti: Kraví farma ZPZ (Valašská Bystřice), chystáme se navštívit: Ovčí Farma Tomáš Ondruch (Valašská Bystřice), Kozí Farma Zerlina (Rožnov)

Zajímavosti

Vodnářksá zahrada (Růžďka)

Natura

Klenov

Kultura

Letní kino Bystřička, Kino Svět (v rekonstrukci)

T Klub Rožnov

Galerie Sýpka a Kaple

Koupání

Bazen Valašské Meziříčí, Přehrada Bystřička

s děckama

Šílenost v Rožnovském pivovaru, Kavárna Anděl v Rožnově

Ubytování

Chata na Lhotě, Kemp Ranč Bystřička